UMÓW WIZYTĘ

Zespół OrtoDentica

Stworzenie idealnego zespołu nie jest łatwe, ale wykonalne. Współpracujemy ze sobą od wielu lat i dzięki temu rozumiemy się bez słów. Dzięki wzajemnej, multidyscyplinarnej współpracy, jesteśmy w stanie poradzić sobie ze złożonymi problemami, aby każdy Pacjent mógł się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem.

Magdalena Orczykowska

Magdalena Orczykowska

Ortodoncja, właściciel

Moją pasją jest nowoczesna, bezekstrakcyjna ortodoncja, w której stawiam nacisk na estetykę twarzy. Ukończyłam Warszawski Uniwersytet Medyczny. Następnie przez 15 lat pracowałam w Poradni Ortodoncji w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie, gdzie zdobywałam doświadczenie w leczeniu najtrudniejszych problemów ortodontycznych. Zajmowałam się także szkoleniem lekarzy stażystów. Nieustająco podnoszę swoje kwalifikacje. Uczestniczyłam w blisko stu kursach, szkoleniach i kongresach. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Stawiam nacisk na interdyscyplinarne podejście do problemów stomatologicznych, czego efektem są zarówno piękne uśmiechy wyleczonych pacjentów jak i trwałość efektów leczenia zagwarantowana przez idealną okluzję.


Agnieszka Przybysz

Agnieszka Przybysz

Stomatologia zachowawcza, dziecięca i protetyka

Jestem absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia ukończyłam z wyróżnieniem w 2003 roku. Zajmuję się stomatologią zachowawczą, stomatologią dziecięcą i protetyką. Systematycznie podnoszę kwalifikacje podczas kursów i szkoleń zawodowych u polskich i zagranicznych wykładowców. Od kilku lat doskonalę się w kompleksowej odbudowie zwarcia. Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi spowodowało, że wykonywanie zabiegów u najmłodszych pacjentów sprawia mi przyjemność i satysfakcję z wykonywanego zawodu. Zwracam uwagę na profilaktykę nie tylko chorób zębów ale i stawów skroniowo żuchwowych. Używam najnowocześniejszych technik aby zabiegi były bezbolesne, a dzięki współpracy z innymi specjalistami w naszym zespole jestem w stanie każdemu zaoferować piękny uśmiech i komfort.


Monika Dworakowska

Monika Dworakowska

Ortodoncja

Jestem absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Już w trakcie studiów wiedziałam, że ortodoncja jest tą dziedziną stomatologii, która mnie pasjonuje i którą chciałbym się w przyszłości zajmować. Należałam do studenckiego koła ortodontycznego. Zdobyłam nagrodę Rektora Akademii Medycznej . Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pracę w Mazowieckim Centrum Stomatologii gdzie pogłębiałam ortodontyczną wiedzę i zdobywałam tak potrzebne doświadczenie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Należę do Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Miałam przyjemność być prelegentem na 6 Zjeździe PTO w Krakowie w 2002 roku. Z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że ortodoncja nadal mnie fascynuje, a największą dla mnie satysfakcją są piękne uśmiechy wyleczonych pacjentów.


Urszula Olszak

Urszula Olszak

Ortodoncja

Jestem absolwentką Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. Staż podyplomowy ukończyłam w Mazowieckim Centrum Stomatologii pod okiem doświadczonych lekarzy. Tam właśnie narodziła się moja pasja do ortodoncji. Stale wzbogacam swoją wiedzę, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach ortodontycznych, zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Zajmuję się leczeniem wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych, wprowadzając do swojej pracy najnowsze standardy i rozwiązania. Posiadam również doświadczenie ogólnostomatologiczne, co pozwala mi na holistyczną ocenę zaburzeń i problemów. Dokładam wszelkich starań, żeby piękny uśmiech stał się wizytówką moich Pacjentów, a leczenie odbywało się życzliwej i ciepłej atmosferze.


Izabela Sierpińska

Izabela Sierpińska

Endodoncja, periodontologia, stomatologia zachowawcza, protetyka

Jestem dentystą z dziesięcioletnim stażem. Swoje umiejętności rozwijam przede wszystkim w kierunku nowoczesnego leczenia kanałowego z zastosowaniem najnowszych urządzeń, zaawansowanych technik kompozytowych oraz protetyki, głównie adhezyjnej. W swojej codziennej pracy kieruję się koncepcjami minimalnie inwazyjnej stomatologii. Przywiązuję dużo wagi do bezbolesnego i komfortowego przebiegu leczenia. Stale poszerzam swoją wiedzę zawodową. Uczestniczę w teoretycznych i praktycznych kursach doskonalących, na bieżąco śledzę literaturę fachową oraz międzynarodowe doniesienia naukowe. Jestem absolwentką prestiżowego program Polskiego Towarzystwa Endododntycznego z zakresu nowoczesnego leczenia kanałowego „Curriculum Endodontyczne” Należę do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz European Society of Endodontics. Prowadzę bloga o tematyce stomatologicznej izasierpinska.pl oraz jestem mamą dwójki maluchów – Poli i Tadzia.


Tobiasz Podlaski

Tobiasz Podlaski

Specjalista chirurg stomatolog, Biegły sądowy

W zakresie oferowanych przeze mnie zabiegów znajdują się wszystkie procedury typowe dla chirurgii stomatologicznej np. usunięcie zębów zatrzymanych, resekcje itp. Zajmuję się również implantologią, w której wykorzystuję najnowsze i najskuteczniejsze dostępne metody łącznie z zastosowaniem piezochirurgii. Od wielu lat oferuje moim pacjentom szereg rozwiązań począwszy od standardowych implantów stomatologicznych, przez implanty poprawiające utrzymanie protez, a na minimalnie inwazyjnej metodzie podnoszenia dna zatoki szczękowej kończąc. Szeroko stosuję też interdyscyplinarne procedury we współpracy z ortodontami np. zabiegi kortykotomii znacznie poprawiające i przyspieszające efekty leczenia aparatem stałym. Poza pracą kliniczną poświęcam się funkcji biegłego sądowego w zakresie chirurgii stomatologicznej i implantologii.


Mirosława Bodalska

Mirosława Bodalska

Logopedia

Jestem dyplomowanym logopedą i neurologopedą. Specjalizuję się w terapii wspomagającej leczenie ortodontyczne. Celem tego procesu jest zapobieganie nawrotom wad zgryzu. Wspieram pacjentów w przywróceniu zdrowych funkcji, takich jak oddychanie, połykanie, żucie, od których zależy utrzymanie efektów leczenia ortodontycznego. Regularnie uczestniczę w kursach zawodowych, szukam nowych pomysłów i rozwiązań.


Sylwia Przybylska

Sylwia Przybylska

Menadżer kliniki, higienistka stomatologiczna

Dołączyłam do zespołu Ortodentica w 2018r. Jestem dyplomowaną asystentką stomatologiczną oraz higienistką. Dbam o zdrowe i piękne uśmiechy naszych Pacjentów przeprowadzając zabiegi higienizacji. Dzielę się także moją wiedza dotyczącą rozwiązywania problemów związanych z jamą ustną. Praca jest moja pasją, cały czas poszerzam swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w kursach, śledzę najnowsze trendy oglądając webinary i czytając literaturę fachową. Zarządzając Kliniką, kładę nacisk na dbałość o bezpieczeństwo pacjenta, przyjazną atmosferę zarówno wśród pacjentów jak i personelu. Wkładam zawsze całe serce i umiejętności w wykonywaną pracę.


Aleksandra Szefer

Aleksandra Szefer

Asystentka stomatologiczna, rejestratorka

Moja fascynacja stomatologią pojawiła się już w dzieciństwie. Zawsze uwielbiałam wizyty w gabinecie, byłam zaciekawiona sprzętem i materiałami, które się tam znajdują. Dlatego moja edukacja poszła w tą stronę- kończę właśnie kierunek- higienistka stomatologiczna. Pracując w Klinice Stomatologicznej wykorzystuję moje cechy takie jak: wrażliwość, komunikatywność, a także zdolności manualne. Cały czas śledzę najnowsze trendy w stomatologii, aby móc przekazywać swoją wiedzę pacjentom. Przywiązuje duża uwagę do tego co robię. Kocham pomagać innym, podróżować, spędzać czas z rodziną.


Anita Kozłowska

Anita Kozłowska

Higienistka stomatologiczna, rejestratorka

W gabinecie OrtoDentica pracuję już od ponad dwóch lat. Najczęściej asystuję przy wizytach ortodontycznych oraz chirurgicznych. Ponad to jestem higienistką i dbam o zdrowie jamy ustnej naszych pacjentów. Swoje zadania wykonuję zawsze na najwyższym poziomie tak aby zapewniać pacjentom najwyższy komfort. W wolnym czasie stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności. Jestem w trakcie pisania pracy licencjackiej na kierunku kosmetologia. W relacjach z ludźmi cenię sobie szczerość i serdeczność. Kocham podróżować, spędzać czas z rodziną i znajomymi oraz uwielbiam zwierzęta.


Paulina Ziarek

Paulina Ziarek

Asystentka stomatologiczna, rejestratorka

Do pracy w klinice trafiłam nieprzypadkowo. Tematy związane z ciałem ludzkim zawsze mnie interesowały dlatego jako kierunek studiów wybrałam kosmetologię. Z przyjemnością podjęłam pracę w Klinice Stomatologicznej OrtoDentica aby poszerzać swoje horyzonty, poruszając się w dziedzinach związanych z medycyną. W swojej pracy cenię możliwość ciągłego rozwoju, przebywania w świetnym profesjonalnym zespole oraz kontakt z ludźmi. Jestem osobą empatyczną, pomocną i uczciwą. Dbam o swój rozwój zarówno zawodowy jak i etyczny. Potrafię rozmawiać z pacjentami i jestem wobec nich ciepła, życzliwa oraz zawsze służę pomocą. Prywatnie kocham zwierzęta i jestem wrażliwa na ich krzywdę.


Dominika Stanaszek

Dominika Stanaszek

Asystentka stomatologiczna, rejestratorka

Ukończyłam technikum hotelarskie z innowacją personelu pokładowego- mój wybór podyktowany był tym, że uwielbiam kontakt z ludźmi. Interesuję się ponadto, psychologią rodziny i dzieci, dzięki czemu zawsze staram się zrozumieć potrzeby każdego człowieka. Praca w Klinice stomatologicznej była dla mnie spełnieniem marzeń- mogę tu wykorzystać moje predyspozycje. Zarówno w pracy jak i poza nią wykazuję się życzliwością i troską o dobro drugiej osoby. W swoim wolnym czasie już od kilku lat odkrywam i zgłębiam historie opuszczonych miejsc, upamiętniając je na swoim blogu. Kolejnym hobby jest oglądanie filmów, kolekcjonerstwo oraz rzeźbiarstwo miniaturowych przedmiotów.